
In de running voor Los Angeles
LifestyleLIENDEN – Van haar hersenbeschadiging heeft ze in feite haar kracht gemaakt. Esmée Huibers heeft cerebrale parese. Op de Werkenrode School in Groesbeek kwam de 22-jarige Liendense in contact met frame running. Inmiddels heeft ze zich zo bekwaamd in deze para-atletieksport dat ze door sportorganisatie NOC*NSF is gekwalificeerd.
‘Na mijn nationale kwalificatie wacht ik nu op mijn internationale’, zegt Esmée Huibers. ‘Dat betekent dat ik meeding naar een ticket voor de Paralympische Zomerspelen van 2028 in Los Angeles. En dat terwijl ik vroeger niets met sport had.’
Rolstoel
Vlak na haar geboorte liep Esmée een hersenbeschadiging op door een hersenbloeding en een herseninfarct. ‘Bewegen en leren zijn voor mij niet vanzelfsprekend. Door verhoogde spierspanning verstijven en verkrampen mijn spieren. Met plannen en concentreren heb ik moeite en mijn kortetermijngeheugen werkt niet optimaal. Maar voor hetzelfde geld had ik in een rolstoel kunnen belanden.’
Het veelbelovende sporttalent heeft speciaal onderwijs gevolgd en begeleidt nu zelf leerlingen met een verstandelijke beperking op De Cambier in Kapel-Avezaath. Daarnaast werkt ze parttime op zorgboerderij Hoog-Broek in Lienden.
Frame running is lopen of rennen met een frame als sporthulpmiddel op een atletiekbaan. ‘Ik kreeg zó de smaak te pakken dat ik me aanmeldde bij atletiekvereniging Statina in Culemborg. Omdat ik me nog meer wil focussen op wedstrijden, train ik nu ook bij atletiekvereniging Cifla in Nijmegen.’
Serious Request
Haar opvallende sportprestaties vielen op bij NOC*NSF. Eerst behaalde ze hoge scores op regionale wedstrijden, later klom ze op tot landelijke erepodia.
‘Landelijke competities geven meer uitdaging. Bij het NK Frame Running in het FBK Stadion in Hengelo ben ik in 2025 eerste geworden. Daarvoor was ik al een keer tweede en twee keer derde. In juni hoop ik deel te nemen aan het Open Nederlands Kampioenschap in Assen. Het WK in Denemarken staat in de zomer op de agenda. Ik focus me nu op de 100 meter. Frame runners halen snelheden tot wel 21 kilometer per uur.’
De opbrengst van 3FM Serious Request in december ging naar Spieren voor Spieren. Met een Twents team liep ze naar het Glazen Huis in Den Bosch, een afstand van 42 kilometer. Die topprestatie leverde een bedrag van bijna 18.000 euro op.
Volg Esmee op esmeehuibers.wixsite.com/esmee

















